Blog > Komentarze do wpisu
Shabby Chic

Moi Drodzy.

Tym razem chciałam napisać co nieco o stylu Shabby Chic. Długo się zastanawiałam, jak opisać tą formę wystroju wnętrz, aby opis wiernie oddawał charakter tych pomieszczeń. Krótko mówiąc, jest to design tworzony poprzez postarzenie nowych mebli, tak aby wyglądały na już używane, "nadszarpnięte zębem czasu". Myślę, ze styl ten jest również połączeniem starego z nowym. Styl ten Narodził się w Wielkiej Brytanii w latach 80. XX wieku. Po raz pierwszy określenie Shabby Chic zostało użyte w magazynie "The World of Interiors" i stało się niezwykle popularne w latach 90. XX wieku.

Dla zainteresowanych: Postarzanie owych mebli polega na nierównym pokryciu farbą, tak aby miały one ślady użytkowania, dzięki czemu tworzymy mebel w starym charakterze. Przedmioty wykonane w stylu Shabby Chic są często mocno pomalowane wieloma warstwami farby. Biel, biel antyczna i bielone pastele kolory które najczęściej można spotkać w stylu Shabby Chic. Istotą shabby chic są meble malowane na biało (lub w innych miękkich pastelowych kolorów), celowo postarzane poprzez liczne spękania, niedomalowania, przecierania farby, zacieki.

Sypialnia na poddaszu sprawia wrażenie pomieszczenia, które może się zawalić. Jednak takie jest zamierzenie owego stylu.

 

Komoda posiada ślady użytkowania. Spójność tego wnętrza została osiągnięta poprzez różne odcienie bieli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emma wykonała

 

Styl ten nie jest mi obcy i bardzo mi się spodobał dlatego też sama zajęłam się postarzaniem mebli. Pierwsza próba została przeprowadzona na starej szafce, która do niczego mi nie pasowała więc śmiało mogłam eksperymentować. Po renowacji zagościła w mojej sypialni, a w niedługim czasie została sprzedana.  Efekt końcowy widzicie poniżej.

 

poniedziałek, 12 lipca 2010, only_emma79

Polecane wpisy

  • Sypialnia

    Sypialnia Po licznych przemianach w koncu udalo mi sie ja doprowadzic do ladu. Oto ona:

  • Kartki urodzinowe- mój debiut

    Zbliżają się urodziny dalszej i bliższej rodziny więc chciałam Wam pokazać mój debiut w dziedzinie kartek urodzinowych. Narazie popełniłam dwie, ale jest to ten

  • Kryształkowe dekoracje

    Witam, poczułam niesamowitą wenę twórczą. Rozprawiłam się ze starym lustrem, które niebawem pojdzie pod pędzel i zostanie trochę przerobione, ale o tym napiszę

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2013/07/09 22:47:23
Bardzo klimatyczne. Niektóre stoły drewniane z tych zdjęć chętnie bym umieściła w swoim salonie ;)
Świetny blogasek!
Pozdrawiam!
Free Web Counter