poniedziałek, 12 lipca 2010
Skandynawskie klimaty

Witajcie Moi Drodzy.

Dziś chciałam Was zaprosić w odległe, skandynawskie klimaty. Moja przygoda z tym stylem rozpoczęła się w chwili przekroczenia progu sklepu "Ikea".Było to kilka lat temu i z podziwem oglądałam tą prostotę formy połączoną z funkcjonalnością. Od tego momentu, wraz z rosnącą  fascynacją, zaczęłam zgłębiać tajniki tej formy  aranżacji wnętrz, która nieodłącznie kojarzy mi się z szaloną Pippi Langstrumpf.

Skandynawski design to przede wszystkim oszczędna, praktyczna forma mebli stworzonych z drewna, wikliny, ale nie tylko.  Dominują tu jasne barwy, kominki, świece i piękne lampy, które stanowią nieodzowny element, ze względu na małą ilość słońca. Ponadto prostota, naturalność i przytulność jest tym, co tworzy te niepowtarzalne wnętrza.

Dla tych, którzy pragną tworzyć wnętrza w owym stylu przedstawiam pierwowzór, ukazujący charakter, jaki miały dawne pomieszczenia w tym stylu.

 

Styl ten dzielę na dwa rodzaje. Pierwszy skupiony jest na wiejskim designie, drugi jest tym, co wchodzi w skład nowoczesności.  

Skandynawski styl wiejski: oparty na niesamowitej harmonii stworzonej dzięki kolorystycznej kombinacji bieli i niebieskiego

Sofa przedstawiona poniżej stanowi nieodzowny element skandynawskich wnętrz.

 

Jasne kolory nadawają wnętrzu świeżości i lekkości, ogrodowe krzesło podkreśla nieskomplikowany skandynawki look

 

 

Skandynawska nowoczesność

Nowoczesność w skandynawskich wnętrzach opiera się na  funkcjonalności, prostocie oraz na akcentach kolorystycznych. Naturalne materiały takie jak: drzewo, czy bawełna nadwają odpowiedniego charakteru tym wnętrzą, tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Jasne drzewo, skóra oraz bawełna tworzą oazę spokoju tworząc skandynawski wzór.

 Skandynawskie kuchnie

 

Specyficzny klimat kuchni skandynawskich tworzy podłoga w formie szachownicy,która idealnie współgra z białymi, jak i z drewnianymi meblami.

Tu z kolei biel przełamana wrzosem warunkuje subtelność i delikatność wnętrza poniżej. Estetyka i smak tego wnętrza zostają podkreślone poprzez niebagatelną witrynę, która idealnie współgra z komodą.  

 

Natomiast drewniana podłoga w formie białych paneli, stanowi przysłowiową kropkę na literą "i".  

Biel przełamana jasną zielenią i ciemnym różem w formie pięknego klosza stanowi o niebagatelności tego wnętrza. 

 

 

 

 

 

Skandynawskie detale

 

Stworzone są przez wyrabiane elementy obramowań, koronki, świeczki, świeczniki, latarenki, a także szklane elementy. Wszystko to tworzy "mrożną konstrukcję", która nadaje wnętrzu pewien ład i spójność.

 

Zegar Mora

Zegar ten jest elementem,który nieodzownie łączy sie ze stylem skandynawskim. Jego powstanie datuje się na przełom XVIII i XIX wieku. Wysokość to około 196 cm, ale są również mniejsze. Utworzony w Szwecji. Cena jednego okazu sięga 12 tyś.zł

 

Free Web Counter